לדף הבית
מה חדש
זמרת ופסנתרנית, בוגרת האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א בפסנתר, ניצוח והלחנה. שרה במקהלת "רינת" וב"זמרי-קמראן".

ב-1980 פגשה את המלחין סשה ארגוב, והפכה לזמרת סולנית. השניים הופיעו יחדיו כ-550 פעם והקליטו שני תקליטים משותפים.

ב-1987 הופיעה לראשונה בחו"ל, ב"מרכז פומפידו" ובתיאטרון העירוני Theatre de la Ville בפאריז.

מאז ועד היום מרבה אורה זיטנר להופיע בנוסף להופעותיה בארץ, ברחבי אירופה ובעולם, באולמות קונצרטים ובפסטיבלים של מוסיקת עולם. היא שיתפה פעולה עם נתן יונתן, עם להקת קולן (במופע של פיוטים ומוסיקה יהודית), עם ישראל גוריון ("דואט"), ולאחרונה העלתה את המופע "ציפורי השיר היהודי" ביידיש ולדינו.

בין השנים 1999-2008 ערכה אורה זיטנר את סדרת "צוותרבות"- ערבי הוקרה למשוררים בצוותא ת"א, שזכו להצלחה ולהערכה רבה. במקביל ייסדה את "קבלת שבת תל- אביבית בצוותא" יחד עם יערה בראון וניהלה אותה במשך חמש שנים.

בנוסף למופעי היחיד שלה ("אושר אחר"- שנסונים צרפתיים, "בעיקר אהבה" ו"ציפורי השיר היהודי" מופיעה אורה בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ ביחד עם אליהו הכהן בחמש תכניות: "שירת ירושלים בתקופת המנדט", "עיר קטנה ואנשים בה מעט" (שירי תל אביב בראשיתה), "בוקר בא לעבודה" (שירי עליה השניה), "ההיית או חלמתי חלום" (שירת הירדן והכנרת) ו"אנו עולים ושרים" (העליה הראשונה).

לאחרונה החלה אורה זיטנר להופיע יחד עם ד"ר רוחמה אלבג בסדרת מופעים המוקדשים למשוררים. הסדרה בת 6 מפגשים והיא תתקיים בבית אריאלה בת"א החל מינואר 2010 מדי חודש בחודשו, וכן בעוד אולמות רבים ברחבי הארץ (בכפר גלעדי, בבית גבריאל ועוד).

אורה זיטנר שרה בעברית, יידיש ולדינו, רפרטואר רחב של מוסיקה יהודית וישראלית, נוגעת במוסיקה קלאסית ומתמחה בעיקר בשירי משוררים.

אורה הקליטה עד כה 8 דיסקים בארץ ובצרפת.

 
בהופעה

עם סשה ארגוב

עם יובל מיסנמכר, המתופף ונגן כלי ההקשה


כל הזכויות שמורות לאורה זיטנר © 2005  •  האתר עוצב ונבנה על ידי